Тренінговий курс для підлітків
«Креативне мислення: від ідеї до успішного стартапу»
в межах проєкту для активної та небайдужої молоді України
«Особистий шлях»!
12 годин корисних і цікавих офлайн-занять в стартап-школі чи іншій гарній локації Львівської політехніки (в розрізі трьох днів по 4 години з перервами).
В групі 18-30 учнів 7-11 класів.
Друже! Якщо часом тебе навідують думки, наче ти на пів дорозі до чогось дивовижно-креативного, інноваційно-інтелектуального, а ще ти полюбляєш творити, майструвати, програмувати, досліджувати – значить тебе кличе в захоплюючу подорож твоє креативне мислення! Креативним мисленням визначалися всесвітньо відомі постаті, які змінили хід історії: Л. да Вінчі, І. Ньютон, А. Ейнштейн, Н. Тесла, С. Джобс, І. Маск, П. Пікассо, У. Черчилль і багато інших. Здібності щодо креативного мислення є надважливими в усіх професіях. Шляхом креативного мислення можна заглибитися у сутність проблеми, яку потрібно вирішити, та розробити для неї блискучі рішення. Креативне мислення практикують відомі міжнародні компанії: Google, Facebook, Tesla Motors, IKEA, Netflix, Samsung та інші.
Креативне мислення є частиною нашої природної спроможності мислити. Тому, розвиваючи його, ми отримуємо широкі можливості щодо генерування інноваційних ідей, ефективних управлінських рішень та досягнення особистісного успіху! Отже, не гай часу, приєднуйся до нашого тренінгу «Креативне мислення: від ідеї до успішного стартапу», який дасть тобі змогу розвинути необхідні знання і навички для реалізації твоїх геніальних ідей! Успіхів тобі!
Програма тренінгового курсу для підлітків «Креативне мислення: від ідеї до успішного стартапу»
День 1
Формування команди проєкту. Створення учасниками курсу команд (орієнтовно до трьох школярів в кожній), визначення їхніх ролей та обов’язків.
Сучасні навички креативного лідера проєкту: що необхідно знати і вміти? Як перестати боятися та стати креативним лідером? Як організувати командну роботу? Як лідери мотивують та надихають команди?
Креативне мислення та розумові шаблони: що стримує геніальні ідеї та як налаштувати власний «радар креативності». Способи пошуку креативних рішень або «де тебе знайти, моє натхнення…».
Модель поетапної реалізації креативного мислення (стенфордський підхід, частина І): пошук проблеми, фокусування на проблемі, наявних фактах та очікуваних результатах; аналізування можливостей щодо розв’язання проблеми та перевірка гіпотез; вивчення споживача, для якого буде вирішено проблему; визначення точки зору на проблему та складання карт емпатії; генерування ідей (мозковий штурм, інтелект-карти тощо); аналіз конкурентів.
День 2
Модель поетапної реалізації креативного мислення (стенфордський підхід, частина ІІ): прототипування продукту (дотримання відповідності прототипу поставленим завданням); тестування життєздатності ідеї, закладеної в прототипі, користі продукту для споживача; аналізування вражень користувачів від розробленого продукту, перспектив та ризиків його виведення на ринок.
День 3
Фінанси. Вартість проєкту. Як оцінити ідею? Методи ціноутворення. Особливості ціноутворення для інновацій. Що визначає ціну комерційної пропозиції? Бюджет проєкту.
Практика підготовки презентації та фінального пітчу за проєктом. Як зробити успішну презентацію? Як правильно підготувати яскравий опис проєкту – пітч? Як отримати схвалення інвесторів та відкрити перспективи для розвитку свого проєкту?
В окремий день відбуватиметься презентування стартап-ідей командами учасників тренінгового курсу. Команди, які найкраще справляться з цим завданням, отримають дипломи за І, ІІ чи ІІІ місце, здобуте у фіналі змагання, і гарні призи (серед них квитки на гарні концерти у Львівській національній філармонії, цікаві книги від видавництва «Свічадо», смачні цукерки від ТМ «Chocoboom», сертифікати на одноденну мандрівку в красиві чи визначні місця України від туроператора «Відвідай»)!
Також найсильніші команди зможуть в подальшому брати участь в інших всеукраїнських та міжнародних конкурсах стартап-проєктів за здобуття фінансування на їх реалізацію!
Авторка і тренерка курсу в межах проєкту «Особистий шлях» – Мрихіна Олександра (доктор економічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка», консультант міністерства економіки та міністерства освіти і науки України з питань трансферу технологій та інтелектуальної власності, художниця, авторка книг і цікавих курсів для студентів та школярів, успішна учасниця багатьох міжнародних проєктів, зокрема й спрямованих на підліткову аудиторію).
З додатковими запитаннями звертайтесь на електронну пошту individualway2go@gmail.com до Мельник Наталії (заступниці керівника проєкту «Особистий шлях»).