Конкурси і події

Освітньо-практичний конкурс для школярів

«Вибір професії та розвиток важливих навичок»

в межах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ»!

КОНКУРСНА КАТЕГОРІЯ №1

Самостійно створений відеоролик та презентація до нього про конкретну професію – для школярів 8-11 класів 

КОНКУРСНА КАТЕГОРІЯ №2

Самостійно створений відеоролик та презентація до нього про конкретну важливу навичку чи корисну звичку – для школярів 5-7 класів.

УМОВИ КОНКУРСУ

Освітньо-практичний конкурс для школярів

«Вибір професії та розвиток важливих навичок»

в межах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ»!

 

Освітньо-практичний конкурс для школярів має на меті ознайомити їх з багатьма перспективними професіями щоби в майбутньому молоді особистості свідомо обрали оптимальний для себе шлях. Також учні матимуть можливість ознайомитись з важливими навичками і корисними звичками, які варто набувати в шкільні роки, щоб професійне зростання було швидшим і ефективнішім як в студентські роки, так і після завершення коледжу чи університету.

 

Цільова аудиторія

Учні 5–11 класів шкіл, ліцеїв та гімназій Львова та Львівської області загалом.

 

Конкурсні категорії освітньо-практичного конкурсу «Вибір професії та розвиток важливих навичок» в межах проєкту «Особистий шлях» залежно від класу в якому навчаються школярі:

1.Самостійно створений відеоролик та презентація до нього про конкретну професію – для школярів 8-11 класів;

2.Самостійно створений відеоролик та презентація до нього про конкретну важливу навичку чи корисну звичку – для школярів 5-7 класів.

 

Важливо! Конкретну професію, важливу навичку чи корисну звичку надсилає школяру оргкомітет на зазначену учнем під час реєстрації електронну пошту протягом трьох робочих днів після заповнення і надсилання школярем реєстраційної гугл-форми за такими покликами:

для школярів 8-11 класів шкіл, ліцеїв та гімназій Львова і Львівської області: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4vSXIfueuPJppyas-iyPOIuWU2MRZI9WQkKbBmC5M9Ek42g/viewform?usp=sharing

 

для школярів 5-7 класів шкіл, ліцеїв та гімназій Львова і Львівської області: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrr6eO3WGREsQdDLubHMeAR-INTn0hu6O9t-R9OsFC3pWBCw/viewform?usp=sharing

 

Участь школярів у конкурсних категоріях може бути одноосібна або командна – до трьох реальних учасників-школярів (тобто тих, які насправді задіяні в роботі над відеороликом та презентацією до нього).

 

! Конкурсні роботи, які пройдуть перший і другий відбіркові етапи конкурсу, будуть оприлюдненні на сайті проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ».

!! Автори, які подають свої конкурсні роботи на освітньо-практичний конкурс, такою дією надають дозвіл команді проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ» оприлюднювати їхні конкурсні роботи (в тому числі на своєму сайті), зокрема для інтернет-голосування чи для поширення з навчальною або іншою важливою метою, а також надають дозвіл на обробку інформації про конкурсантів і їх конкурсні роботи.

!!! Участь у конкурсі школярі беруть виключно на ДОБРОВІЛЬНИХ ЗАСАДАХ (тобто тільки з власної ініціативи учнів)!

!!!! Конкурсні роботи школярів мають бути без плагіату (видання чиєїсь творчої праці чи її фрагменту за свою авторську) і без видавання роботи дорослих (рідних чи знайомих) за свою!

!!!!! Усі творчі конкурсні роботи виконуються лише українською мовою! Один школяр може подати не більше однієї конкурсної роботи.

У назвах файлів конкурсних робіт вказуйте прізвище та ініціали автора, скорочену назву і номер школи, клас, номер конкурсної категорії і назву кожної з двох обов’язкових складових конкурсної роботи (наприклад Томенко_А.Н._СЗШ_42_5-А_К1_Відеоролик та Томенко_А.Н._СЗШ_42_5-А_К1_Презентація). Конкурсні роботи надсилайте на електронну пошту individualway2go@gmail.com. Протягом трьох днів ви отримаєте підтвердження про отримання роботи – слідкуйте за його надходженням.

Надсилаючи свою конкурсну роботу на електронну пошту оргкомітету, крім номера конкурсної категорії, прізвища та імені, класу, школи конкурсанта (конкурсантів) в темі листа, додатково в тексті листа зазначте конкретний внесок кожного учасника в роботу над відеороликом та презентацією (якщо виконувала команда). 

Використовуйте такі формати надісланих файлів на електрону пошту:

-         Самостійно створена презентація про конкретну професію, важливу навичку чи корисну звичку у форматі файла ppt або pptx (MS Power Point).

Презентація не менше 15-16 слайдів, які відповідають усім вимогам, наведеним у додатках А і Б до інформаційного листа – залежно від конкурсної категорії.

-         Самостійно створений відеоролик про конкретну професію, важливу навичку чи корисну звичку у форматі файла mp4 або іншому.

Тривалість відеоролика 5-10 хвилин, і він має містити три обов’язкові складові, наведені в додатках А і Б до інформаційного листа – залежно від конкурсної категорії.

 

Важливі дати:

- 10.10.2023 р. початок освітньо-практичного конкурсу для школярів «Вибір професії та розвиток важливих навичок» для учнів 5–11 класів шкіл, ліцеїв та гімназій Львівської області в межах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ»! Вже наступного року цей конкурс буде всеукраїнським! А зараз ти маєш змогу бути першопрохідцем і досягти високого рівня якості створених презентацій та відеороликів, на який будуть орієнтуватись в наступні роки.

- 10.11.2023 р. останній термін обов’язкового заповнення реєстраційних анкет школярами і надсилання їм конкурсного завдання організаційним комітетом – конкретної професії (для 8-11 класів), важливої навички чи корисної звички (для 5-7 класів). Чим швидше Ви зареєструєтесь, тим більший перелік професій, важливих навичок і корисних звичок буде доступний для вашого дослідження. Тому не відкладай важливі дії на потім!

- 10.12.2023 р. останній термін надсилання конкурсних робіт школярів до оргкомітету конкурсу (відеоролик + презентація, виконані відповідно до всіх вимог, наведених в додатках А і Б до інформаційного листа). Після цієї дати конкурсні роботи прийматись не будуть. Тому розплануйте роботу, щоб встигнути до кінцевої дати.

- після 10.01.2024 р. фінал освітньо-практичного конкурсу з трихвилинними виступами фіналістів із презентаціями своїх досліджень у стартап-школі Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка».  Для виходу у фінал потрібно пройти етап перевірки відповідності конкурсних робіт усім вимогам, наведеним в інформаційному листі, та етап відбору членами журі найкращих конкурсних робіт. Також школярі-фіналісти відповідатимуть на питання журі з досліджуваної тематики. Цього ж дня відбудеться нагородження школярів за здобуття 1, 2 та 3 місця в кожній з двох конкурсних категорій.

 

Додаткові добровільні, але важливі умови участі в освітньо-практичному конкурсі:

уважно пройти 1 чи більше відеоуроків з англійської мови на сайті https://www.inem.lviv.ua  в меню «Вчи англійську та підтримуй ЗСУ»;

прочитати хоч одну цікаву та корисну книгу в 2023 році не з навчальної шкільної програми.

 

Призи окремо в 1 і 2 конкурсних категоріях:

1 місце – сукупно 2000 грн і цікаві корисні книги;

2 місце – сукупно 1500 грн і квитки на неймовірно гарний концерт у Львівській національній філармонії;

3 місце – сукупно 1000 грн і смачні цукерки.

 

Також будуть в кожній з конкурсних категорій супер-призи від проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ» – смарт-годинники, а також буде ще декілька гарних сюрпризів від проєкту. Зокрема приз глядацьких симпатій за результатами інтернет-голосування (1 відзнака в кожній конкурсній категорії), приз симпатій аудиторії під час фіналу конкурсу (1 відзнака в кожній конкурсній категорії) і приз для книголюбів (за детальнішою інформацією про змагання книголюбів слідкуйте в телеграм каналі «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ» – https://t.me/individualway).

 

За перебігом освітньо-практичного конкурсу в межах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ», розпочатого на прохання школярів, слідкуйте в телеграм-каналі https://t.me/individualway та поширюйте інформацію про цікавий і корисний освітньо-практичний конкурс серед своїх товаришів, знайомих.

Свої додаткові запитання пишіть будь ласка Мельник Наталії (заступниці голови ГО «Світ важливих ініціатив) на електронну пошту individualway2go@gmail.com.

 

Керівник проєкту: Чубай Володимир.

Заступниця керівника проєкту: Мельник Наталія

 

Інстаграм-сторінка: @ individualway_ua

Телеграм канал: https://t.me/individualway

Інтернет-сайт: https://www.individualway.in.ua/  

 

 

Додаток А

 

ВИМОГИ ДО ПРЕЗЕНТАЦІЇ І ВІДЕОРОЛИКА ПРО КОНКРЕТНУ ПРОФЕСІЮ

 

Автори і цільова аудиторія – учні 8-11 класів.

 

Презентація і відео (адаптовані для учнів 8-11 класів) мають бути сучасні, гарні візуально, не перевантажені текстом, але змістовні, без граматичних та інших помилок, «без води», актуальні та цікаві – такі, щоб після їх перегляду справді захотілось здобути цю професію.

 

І. Уніфікована структура презентації (згруповані питання, які часто цікавили підлітків по різних професіях) про конкретну професію в розрізі суті наповнення слайдів:

 

Слайд 1. Назва професії (надісланої школяру-учаснику освітньо-практичного конкурсу електронною поштою оргкомітетом протягом трьох робочих днів після пройденої реєстрації школярем) і якийсь відповідний вислів можна дати або зображення + потрібно зазначити хто автор презентації (П.І.П., школа, клас).

 

Слайди 2-3. Суть професії і цікава коротка історія з цієї професії або про неї.

 

Слайди 4. Можливості кар’єрного росту за професією і (або) де потрібні працівники з відповідною професією?

 

Слайди 5-6. Важливі навички, які потрібні для професії і які варто набувати вже в шкільні роки + корисні звички, які пригодяться у відповідній професії + особисті якості, які б сприяли успішному опануванню професії.

 

Слайди 7-8. 10 цікавих фактів про відповідну професію.

 

Слайди 9. Розвіювання міфів про певну професію.

 

Слайди 10-11. Недоліки і переваги певної професії. 

 

Слайди 12. Поради тим, хто тільки починатиме роботу в певній професії.

 

Слайди 13. Історія про відому людину, яка досягла успіху в цій професії, або ж чому ця професія важлива сьогодні.

 

Слайди 14. 5 речей, які дратують представника певної професії під час роботи.

 

Слайди 15-17. Статистика про зарплати, попит на таких працівників, перспективність професії тощо.

 

Слайди 18. Цікавий квест про відповідну професію.

 

Примітка. Кількість слайдів можна збільшувати в разі потреби – додатково до всіх обов’язкових вищезазначених слайдів.

 

ІІ. 7-10 хв відеоролик про конкретну професію. У ньому комбінуємо розповідь автора з його відображенням на екрані, деколи слайди, які вже попередньо розроблені, і бліцінтерв’ю з успішним представником професії (за попередньо розробленими 10  питаннями). Не варто у відео дублювати те саме від автора, на слайдах і від запрошеного гостя – а гармонійно поєднати без повторів.

 

 

 

Додаток Б

 

ВИМОГИ ДО ПРЕЗЕНТАЦІЙ ПРО ВАЖЛИВІ НАВИКИ ЧИ КОРИСНІ ЗВИЧКИ, ЯКІ ТРЕБА ЗДОБУВАТИ ВЖЕ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

 

Автори і цільова аудиторія – учні 5-7 класів.

 

Презентація і відео (адаптовані для школярів 5-7 класів) мають бути  сучасні, гарні візуально, не перевантажені текстом, але змістовні, без граматичних та інших помилок, «без води», актуальні та цікаві – такі, щоб після їх перегляду справді захотілось здобути ці важливі навики чи корисні звички.

 

І. Уніфікована структура презентації про конкретну важливу навичку чи корисну звичку в розрізі суті наповнення слайдів:

 

Слайд 1. Назва конкретного важливого навику чи корисної звички (надісланої школяру-учаснику освітньо-практичного конкурсу електронною поштою оргкомітетом протягом трьох робочих днів після пройденої реєстрації школярем-учасником) + потрібно зазначити хто автор презентації (П.І.П., школа, клас).

 

Слайд 2. Навести в чому полягає конкретний важливий навик чи корисна звичка, і де вони можуть знадобитись в житті. Для яких професій вони дуже необхідні чи загалом потрібні в житті незалежно від професії.

 

Слайд 3. Наведена реальна історія про те, де цей важливий навик / корисна звичка допомогли щось важливе здобути Вам або знайомій людині, або досягти цілі значно швидше чи легше.

 

Слайд 4-5. 10 порад, як найкраще здобути певний важливий навик/корисну звичку.

 

Слайд 6-7. Декілька цікавих фактів як цей важливий навик/корисна звичка допомогли досягти успіху всесвітньо відомим людям з різних сфер діяльності. Або ж як ця важлива навичка чи корисна звичка впливає на якість нашого життя.

 

Слайд 8-9. Розвіювання міфів, які є про набуття конкретного важливого навику чи корисної звички (в тому числі розвінчування помилкових порад з ненадійних джерел в інтернеті).

 

Слайд 10. Труднощі, які можуть виникати під час набуття певного важливого навику чи корисної звички, і як найкраще долати ці труднощі. 

 

Слайд 11-12. Як вдосконалювати наявний конкретний важливий навик чи корисну звичку, щоб підвищити її рівень.

 

Слайд 13. 5 найпоширеніших помилок під час здобуття певного важливого навику / корисної звички.

 

Слайди 14-15. Історія про те, як відсутність певного важливого навика чи корисної звички призвела до втрати важливого шансу в житті, перешкодила реалізації задумів тощо.

 

Слайд 16. Квест про відповідний важливий навик чи корисну звичку.

 

Кількість слайдів можна збільшити в разі потреби – додатково до всіх обов'язкових вищенаведених.

 

ІІ. 5-7 хв відео про відповідні важливі навики чи корисні звички. У ньому комбінуємо розповідь автора з його відображенням на екрані, деколи слайди, які вже попередньо розроблені, і бліцінтерв’ю з володарем якісно набутого важливого навику чи корисної звички (за попередньо розробленими 10  питаннями).  Не варто у відео дублювати те саме від автора, на слайдах і від запрошеного гостя – а гармонійно поєднати без повторів.


Під час заходів в межах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ» робимо фотозвіти і деколи короткі відеозвіти для меценатів та грантодавців, а також на згадку для школярів-учасників. Тому наголошуємо на тому, що беручи участь у заходах проєкту «ОСОБИСТИЙ ШЛЯХ», ви, ваші батьки, інші рідні чи вчителі  надаєте згоду на фото і відеозйомку під час них для розміщення на сайті проєкту, його телеграм-каналі, інстаграм і фейсбук-сторінці проєкту і організацій де відбуваються відповідні заходи для школярів.